Ремонт моніторів

0
184

Монітори з рiдкокристалiчною матрицею (ЖК або LCD) повністю витіснили в наших будинках монітори з електронно-променевою трубкою, їх ще кінескопним називали. Ну і як і будь-яка інша техніка, рідкокристалічні монітори ламаються, глючат, працюють не так як потрібно. Всі дефекти якимось чином проявляються візуально, і кожен користувач може спробувати самостійно ідентифікувати проблему в своєму моніторі прочитавши цю статтю.

Киев ремонт мониторов. Несправності моніторів.
На екрані присутнє зображення, видно картинку, але по екрану є смуги:
Тонкі смуги на весь екран, як вертикальні так і горизонтальні — такий дефект викликає порушення нормального контакту між платою Шлеф дешифратора матриці і самого кристала матриці. Як правило, проявляється не постійно. Відновленню не підлягає.
Широкі смуги на весь екран, як вертикальні так і горизонтальні — а таку проблему викликає вже порушення контакту шлейфа дешифратора матриці з платою управління самої матриці або порушенням роботи будь-якої мікросхеми самого дешифратора або поганим контактом в вихідних ланцюгах контролера LVDS. Крім останньої нагоди відновлення практично неможливо.

2. Блимає зображення на моніторі.
Це пов’язано з неправильними напруженнями харчування. Або блок живлення почав видавати неправильні або не стабільні напруги або здулися електролітичні конденсатори. У будь-якому випадку, після візуального огляду перевіряємо вихідні напруги киев ремонт мониторов. Якщо конденсатори роздуті, міняємо їх все. Якщо дохлий стабілізатор якийсь, то його так само потрібно замінити

3. Монітор сам по собі вимикається і потім включається, може не відразу включитися, а може і працювати пару днів і почати знову вимикатися … І знову на перший план виходить проблема з електрикою. Несправний стабілізатор, роздуті конденсатори. Може виникнути питання, в чому проблема то з конденсатором, ну здувся він, і що? А то, що конденсатор електролітичний. Всередині у нього між його витками є рідина. І коли ця рідина починає кипіти і випаровуватися вона роздуває конденсатор, грубо кажучи, ламаючи його внутрішній устрій, що призводить до замикань всередині корпусу або значних втрат ємності, що в свою чергу, призводить до викривлення живлячих напруг, в ланцюзі яких вони встановлені. Так що якщо побачили роздутий конденсатор, міняти не роздумуючи!

4. Немає підсвічування, але якщо посвітити на екран лампою або ліхтариком, то зображення проглядається.
Якщо це так, то це ознака несправності в модулі, який відповідає за підсвічування. Тут мова йде саме про лампової підсвічуванню, при світлодіодним, такий дефект досить рідкісний. Причиною служить несправність плати інвертора підсвічування, несправність самих ламп підсвічування. Як зазвичай буває, Киев ремонт мониторов починається з візуального огляду. Виявлені роздуті конденсатори замінюються, і перевіряються основні живлять напруги. Якщо все в нормі, то перевіряємо сам інвертор. Тільки акуратніше ласка, там може бути висока напруга близько 1000 вольт. Чи не вб’є звичайно, але приємно не буде.

Що таке інвертор? Це блок живлення ламп підсвічування. На нього приходить напруга, спеціальний контролер управляє силовими транзисторами з певною частотою, а транзистори підключають обмотки імпульсних підвищувальних трансформаторів які запалюють лампи. Якщо лампа якась підсіла і працює в неправильному режимі споживаючи більше потужності, або трансформатор працює неправильно через межвиткового замикання, то контролер включить захист, яка відключить повністю всю систему підсвічування. Як же зрозуміти хто винен, лампа або трансформатор, читайте в цій статті.

5. Монітор Киев ремонт мониторов не реагує на кнопки управління. Не часто таке зустрічається, зазвичай тут винен пошкоджений шлейф, погана пайка плати з кнопками, яка то кнопка залипнула і все замкнута, що призводить в ступор керуючий процесор. Досить просто в ремонті та діагностиці.

6. Злетіла прошивка. Прошивка злітає досить рідко, зазвичай скалер йде слідом. Потрібно випаять чіп пам’яті і на программаторе залити прошивку в нього. У домашніх умовах практично не можливо, необхідний спеціальний програматор і термоповітряний фен для пайки.

7. Розбили матрицю. Говорити тут особливо немає про що. Матриць в продажу немає, тільки на розборках шукати. Найчастіше простіше викинути або подарувати на запчастини.

ПОДЕЛИТЬСЯ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here